Основний тур ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування АСМ-ICPC 2017

Основний тур олімпіади розпочався згідно програми. Учасникам команд було роздано паролі та завдання ¼ фіналу  ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування АСМ-ICPC 2017.

Майбутні програмісти активно включилися в процес вирішенння поставлених завдань.

  

Даний тур триватиме  5 годин. Очікуємо позитивних результатів від команд.

 Переможцями було визначено такі команди:

дипломи ІІІ ступня отримали:

TNTU_TNT у складі Богдан Борівець, Богдан Зашко, Оксана Приведа, тренер Оксана Петрик (Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя)

DonNU_Fearless у складі Ярослав Ісаєнков, Максим Бацінко, Михайло Кацан, тренер Антон Парамонов (Донецький національний університет)

KhNU_KN у складі Артем Лаврентій, Руслана Галкiна, Олександр Нетреба, тренер Сергій Петровський (Хмельницький національний університет)

дипломи ІІ ступеня

CHNU_APM_ThisIsFine у складі Олександр Маник, Михайло Смерека, Андрій Василик, тренер Тетяна Караванова (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича)

VNTU_Destructor у складі Олег Яворович, Богдан Стахов, Петро Гаврилюк, тренер Вікторія Войтко (Вінницький національний технічний університет)

диплом І ступеня

VNTU_TreeS у складі Юрій Шмерчук, Евгеній Щербіна, Олександр Спажев, тренер Володимир Месюра (Вінницький національний технічний університет, Вінницький національний технічний університет)

 

серед учнівських команд

3 місце

CHNU_Lyceum_CV++ у складі Владислав Федорюк, Остап Микитюк, Дмитро Антонюк, тренер Тетяна Караванова (Чернівецький ліцей №1 математичного та економічного профілів)

2 місце

KhmStkG_AVE_HOVA у складі Костянтин Миронюк, Андрій Савчук, Олександр Юшкевич, тренер Сергій Вапнічний (Старокостянтинівська гімназія Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області імені Героя України Сергія Михайловича Бондарчука)

1 місце

Khmelnytskyi-ALGO2 у складі Дмитро Лаврішин, Антон Дядюк, Ігор Рамський, запасний Ілля Волинець, тренер Андрій Попик (Хмельницький клуб "Алгоритм")

 

Відкриття ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування АСМ-ICPC 2017

 

В актовій залі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулося відкриття ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування АСМ-ICPC 2017 у Південно-Західному регіоні.

Команди регіону радо привітали: проректор з наукової роботи та міжнародного  співробітництва —  Буяк Богдан Богданович; заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради —  Бицюра Леонід Олексійович; заступник голови обласної державної адміністрації —  Юрик Юрій Зеновійович; декан фізико-математичного факультету  —  Громяк Мирон Іванович; керівник тернопільського ІТ-кластеру —  Козак Олександра; керівник проекту «TechnoLAB» —  Недошитко Андрій; завідувач кафедрою інформатики і методики її викладання —  Балик Надія Романівна та спонсори олімпіади.

 Учасникам команд було вручено сертифікати учасників із пам’ятними сувенірами. Їм побажали успіхів та наснаги у боротьбі за право участі у ІІI етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування АСМ-ICPC 2017 (1/2 фіналу).

Олімпіада проводиться згідно правил чемпіонату світу з програмування серед студентських та учнівських команд під егідою Association for Computing Machinery.

 

 Спонсорську допомогу надали: ForteGroup, Eleks, Неотек, M1V, видавництво «Підручники і посібники» та Третьяков Олександр, Дігай Олексій, Меринюк Сергій, Струк Сергій.

   

Реєстрація учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади першості світу з програмування АСМ-ICPC 2017

15.09.2017 о 800  в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка розпочато реєстрацію команд учасниць ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади  першості світу з програмування АСМ-ICPC 2017 (¼ фіналу) Південно-Західного регіону (Вінницька, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області).

До змагань запрошуються команди-переможці І етапу олімпіади з вищих навчальних закладів Вінницької, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей. Чемпіонату світу з програмування серед студентських та учнівських команд під егідою Association for Computing Machinery.

За попередніми даними планується участь 43 команд із них: 37 навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та 6 команд ЗОШ Південно-Західного регіону.

 

Цифрове літо школярів на фізматі

    Викладачі кафедри інформатики та методики її викладання та студенти продовжують співпрацю із школярами та освітянами Тернопільщини. Для понад півсотні школярів на базі STEM-центру «Цифрові ерудити» Тернопільського національного педагогічного університету уже розпочались цифрові літні канікули, адже після учнів Білобожницької та Великогаївецької ЗОШ на фізико-математичний факультет завітали учні Української гімназії імені Івана Франка м. Тернополя. До організації екскурсії та навчання учнів долучились студент-магістрант 2 курсу спеціальності «Інформатика» Барна В. разом із викладачем кафедри Маланюк Н.Б. та вчителем інформатики  гімназії Бобошко О.І. Учні мали змогу попрактикуватись у керуванні програмованих роботів на базі констуктора Lego EV3, спробувати свої сили у 3D-моделюванні емблеми випускника своєї школи під керівництвом доцента Барни О.В., ознайомитись із технологією 3D-друку під керівництвом доцента Мартинюка С.В. Завідувач кафедрою інформатики та методики її викладання доцент Балик Н.Р. анонсувала для учнів умови та етапи проведення фестивалю «STEM-креатон» та наголосила про важливість для успіху у майбутньому обрання ними STEM професій. На фізико-математичному факультеті та на факультетах, які готують майбутніх вчителів хімії, біології, екології під час вивчення дисциплін, які пов’язані із ІКТ, велику увагу приділяється інтегруванню предметів на базі новітніх технологій та роботизованих систем, що є основою STEM-освіти. Тому можна із впевненістю зазначити, що Тернопільський національний педагогічний університет не тільки готує висококласних спеціалістів на студентській лаві, а й через залучення дітей до  STEM-освіти формує природничу, математичну, технічну та інженерну еліту нашого краю, яка покликана у майбутньому розвивати нові технології, реалізовувати креативні проекти та стартапи.

 

Навчання 3D моделювання та друку в STEM-центрі "Цифрові ерудити"

    7 червня уже третя група вчителів інформатики, які представляють школи Тернопільського району та громад із Тернопільського району практично у повному складі підвищували свою кваліфікацію на базі фізико-математичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та міжнародного тренінгового центру "Освітня інноватика". Учасники тренінгу разом із вчителями Чортківського та Теребовлянського районів та слухачами курсів ТКІППО перейшли у списку далеко за сотню педагогів, які опановували програми для 3D моделювання та знайомились із технологією 3D друку в STEM-центрі "Цифрові ерудити". Викладачі кафедри інформатики та методики її викладання ТНПУ щоразу удосконалюють та розширюють програму тренінгу. Це не тільки ознака дуже творчого та відповідального ставлення до своєї роботи, а й можливість тим, хто уже побував на подібному тренінгу, а таких виявилось двоє, навчатись новому, бачити перспективи та продукувати нові ідеї та проекти. Такі навчання є основою розбудови нової школи, у якій вчитель постійно навчається та удосконалює свою педагогічну майстерність. І конкурс на кращий міні-проект серед учасників тренінгу, переможець якого отримав "розумну голову", роздруковану на 3D принтері, продемонстрував, що серед учасників першого відкритого фестивалю "STEM-креатон", який розпочався 1 червня на Тернопільщині за ініціативи кафедри інформатики та методики її викладання, будуть дуже вдалі та потрібні нашому суспільству, освіті та бізнесу проекти. Бо під керівництвом таких вчителів вмілими руками учнів та їх світлими головами, ідеями, творчістю та натхненням можна творити дива!