Міжуніверситетський науковий семінар

15 лютого 2018 року кафедрою інформатики та методики її викладання було проведено Міжуніверситетський науковий семінар на тему: «Модернізація підготовки майбутніх учителів у педагогічному SMART університеті».

У роботі семінару відбулася дискусія з питань удосконалення  концепції педагогічної освіти, використання інноваційних STEM-підходів до викладання природничо-наукових дисциплін та дисциплін професійного напряму навчання, побудова моделі педагогічного SMART університету та інших актуальних інновацій у підготовці спеціалістів.

А також у семінарі взяли участь: Морзе Н. В.- проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка, Захар О. - доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,Тихонова Т.В.- кандидат педагогічних наук, доцент Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

ЗМІ про нас. Обговорюємо перспективи Нової української школи

   5 лютого 2018 року за ініціативи кафедри інформатики та методики її викладання в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулась регіональна науково-практична конференція  «Екосистема освітніх інновацій педагогічного університету у контексті завдань Нової української школи». Основною метою проведення конференції була підготовка  висококваліфікованих педагогічних працівників, які здатні до проведення освітніх досліджень та здійснення інновацій в навчальних закладах.

  У роботі конференції взяли участь д.філос.н., професор, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Буяк Б.Б., к.фіз.мат.н., к.пед.н., завідувач кафедри інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Балик Н.Р., викладачі кафедри інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, магістранти, педагоги, науковці, представники інституту громадянського суспільства. Із досвідом інновацій, які реалізовані у навчальних закладах міста Тернопіль та Тернопільської області, виступили директор, вчитель англійської мови Заліщицької державної гімназії Войчишин О. Д., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель математики Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка Ензельт О. П., учитель математики та інформатики, Заліщицької державної гімназії Грушко Н. А., директор ГО «Гуртом!» Ковалик І.М.

Регіональна науково-практична конференціїя «Екосистема освітніх інновацій педагогічного університету у контексті завдань Нової української школи»

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у регіональній науково-практичній конференції «Екосистема освітніх інновацій педагогічного університету у контексті завдань Нової української школи», яка відбудеться 5 лютого 2018 року  об 1100 на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль, вул. Кривоноса, 2, актова зала).

Організатори – Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська міська рада, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, фізико-математичний факультет.

До участі запрошуються магістранти, педагоги, науковці, представники інституту громадянського суспільства для обговорення широкого кола актуальних питань, пов’язаних із реформуванням української освіти, створенням умов для подальшої модернізації навчально-виховного процесу на засадах освітніх інновацій у контексті завдань Нової української школи.

Програмний комітет конференції:

Буяк Б.Б., д.філос.н., професор, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;

Громяк М.І., к.фіз.мат.н., доцент, декан фізико-математичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;

Балик Н.Р., к.пед.н., завідувач кафедри інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;

Войчишин О. Д., директор, вчитель англійської мови, Заліщицької державної гімназії

Ензельт О, П., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель математики Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка;

 Грушко Н. А., учитель математики та інформатики, Заліщицької державної гімназії;

Ковалик  І.М., директор ГО «Гуртом!»

Програма конференції передбачає пленарне засідання, презентацію авторських шкіл, відкриті лекції провідних учителів-практиків. Протягом тижня відбуватимуться тренінги, майстер-класи, кластери, методичні практикуми.

Навчання педагогів технологіям STEM

Викладачі кафедри інформатики та методики її викладання в рамках роботи міжнародного тренінгового центру «Освітня інноватика» (керівник доц. Балик Н.Р.), який діє в Тернопільському національному педагогічному університеті уже три роки поспіль здійснюють навчання майбутніх та практикуючих педагогів з різних питань інноваційної діяльності, яка спрямована на становлення Нової української школи. Зокрема велика увага приділяється формуванню освітнього простору в об’єднаних територіальних громадах. Так, 30 січня доценти кафедри інформатики та методики її викладання Барна О.В., Генсерук Г.Р. провели теоретичний модуль тренінгу для вчителів та керівників освітніх закладів Підволочиської об’єднаної територіальної громади з питань запровадження STEM-освіти. Відрадно, що науково-методичні надбання кафедри в рамках роботи над науково-дослідною темою
«Впровадження інноваційної діяльності за напрямами STEM-освіти» у співпраці із освітянами  знаходять свою практичну реалізацію в навчальних закладах області і є дієвим засобом для трансформування освіти України в справжню європейську якість.

Мистецтво-проектування по-фізматівськи

 Новий 2018 рік розпочався творчо та активно. 12 січня 2018 року на фізико-математичному факультеті відбувся семінар-тренінг «Мистецтво проектування». Метою заходу було ознайомлення учасників із виграшними технологіями участі у різноманітних проектах, конкурсах та грантах, а також заохочення на основі конкретних історій успіху до проектної діяльності викладачів, студентів, учителів, учнів та усіх, хто цікавиться інноваційною творчістю, винахідництвом, мейкерством тощо.

Ректор університету, професор Б.Б. Буяк поділився ідеями і стратегіями інновацій у контексті грантової та проектної політики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Спікер семінару – С.М. Попель, випускниця фізико-математичного факультету, учитель математики та інформатики Вишнівчицької ЗОШ I-III ст., учитель-новатор, яка до усіх своїх численних успіхів нещодавно у Брюсселі ще й додала титул STEM-учитель Європи. Вона розповіла про успіхи і виклики сільського шкільного експериментального майданчика з розробки проектів та стартапів, а також поділилася секретами успіху участі у конкурсі стартапів, що проводить КПІ імені Ігоря Сікорського – «Sikorsky Challenge».

Руслан Магац – сертифікований тренер з дизайн-мислення, керівник фінансового напряму Тернопільського регіонального ресурсного центру розповів про платформи для пошуку донорів для проектів та грантів, розповів про особливості технології дизайн-мислення, як одного із трендових методів розробки креативних проектів.

Учасники семінару-тренінгу взяли активну участь у круглому столі з питань розробки проектів та пошуку фінансування для їх подальшого втілення. У роботі тренінгу-семінару взяли участь викладачі кафедри інформатики та методики її викладання, професор О.В. Лабащук, учителі Тернопільського району.

Дякуємо усім, хто завітав на наш захід та створив неповторну робочу атмосферу, градус емоцій зашкалював. J Зичимо учасникам спробувати свої сили і талан у різноманітних проектах та конкурсах у 2018 році та обов’язково відчути смак перемоги.