Цифрове літо школярів на фізматі

    Викладачі кафедри інформатики та методики її викладання та студенти продовжують співпрацю із школярами та освітянами Тернопільщини. Для понад півсотні школярів на базі STEM-центру «Цифрові ерудити» Тернопільського національного педагогічного університету уже розпочались цифрові літні канікули, адже після учнів Білобожницької та Великогаївецької ЗОШ на фізико-математичний факультет завітали учні Української гімназії імені Івана Франка м. Тернополя. До організації екскурсії та навчання учнів долучились студент-магістрант 2 курсу спеціальності «Інформатика» Барна В. разом із викладачем кафедри Маланюк Н.Б. та вчителем інформатики  гімназії Бобошко О.І. Учні мали змогу попрактикуватись у керуванні програмованих роботів на базі констуктора Lego EV3, спробувати свої сили у 3D-моделюванні емблеми випускника своєї школи під керівництвом доцента Барни О.В., ознайомитись із технологією 3D-друку під керівництвом доцента Мартинюка С.В. Завідувач кафедрою інформатики та методики її викладання доцент Балик Н.Р. анонсувала для учнів умови та етапи проведення фестивалю «STEM-креатон» та наголосила про важливість для успіху у майбутньому обрання ними STEM професій. На фізико-математичному факультеті та на факультетах, які готують майбутніх вчителів хімії, біології, екології під час вивчення дисциплін, які пов’язані із ІКТ, велику увагу приділяється інтегруванню предметів на базі новітніх технологій та роботизованих систем, що є основою STEM-освіти. Тому можна із впевненістю зазначити, що Тернопільський національний педагогічний університет не тільки готує висококласних спеціалістів на студентській лаві, а й через залучення дітей до  STEM-освіти формує природничу, математичну, технічну та інженерну еліту нашого краю, яка покликана у майбутньому розвивати нові технології, реалізовувати креативні проекти та стартапи.

 

Навчання 3D моделювання та друку в STEM-центрі "Цифрові ерудити"

    7 червня уже третя група вчителів інформатики, які представляють школи Тернопільського району та громад із Тернопільського району практично у повному складі підвищували свою кваліфікацію на базі фізико-математичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та міжнародного тренінгового центру "Освітня інноватика". Учасники тренінгу разом із вчителями Чортківського та Теребовлянського районів та слухачами курсів ТКІППО перейшли у списку далеко за сотню педагогів, які опановували програми для 3D моделювання та знайомились із технологією 3D друку в STEM-центрі "Цифрові ерудити". Викладачі кафедри інформатики та методики її викладання ТНПУ щоразу удосконалюють та розширюють програму тренінгу. Це не тільки ознака дуже творчого та відповідального ставлення до своєї роботи, а й можливість тим, хто уже побував на подібному тренінгу, а таких виявилось двоє, навчатись новому, бачити перспективи та продукувати нові ідеї та проекти. Такі навчання є основою розбудови нової школи, у якій вчитель постійно навчається та удосконалює свою педагогічну майстерність. І конкурс на кращий міні-проект серед учасників тренінгу, переможець якого отримав "розумну голову", роздруковану на 3D принтері, продемонстрував, що серед учасників першого відкритого фестивалю "STEM-креатон", який розпочався 1 червня на Тернопільщині за ініціативи кафедри інформатики та методики її викладання, будуть дуже вдалі та потрібні нашому суспільству, освіті та бізнесу проекти. Бо під керівництвом таких вчителів вмілими руками учнів та їх світлими головами, ідеями, творчістю та натхненням можна творити дива!

Перша регіональна науково-практична веб-конференція зі STEM-освіти

Кафедра інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка спільно із Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти 24 травня 2017 року проводили I регіональну науково-практичну веб-конференцію «STEM-освіта та шляхи її впровадження в навчально-виховний процес».Напрями роботи конференції: 

1. STEM в освіті: проблеми і перспективи.

2. Інноваційне мислення учителя та учня як база STEM-освіти. 

3. Інформаційні технології як шлях впровадження STEM-освіти. 

Студенти фізико-математичного факультету – учасники наукових пікніків у Тернополі

     21 травня в Тернополі на Театральному майдані відбулись 5-ті ювілейні Наукові Пікніки. Під час їх проведення були представлені понад 30-ть міні-лабораторій просто неба, 500 експериментів  та наукових винаходів, виставка "ЛандауЦентр" "Мікроби як люди", створена за підтримки науковців Оксфордського університету,  хімік-шоу, розробки робототехніки, дрони, басейн з неньютонівською рідиною та інші наукові цікавинки. Відрадно, що студенти фізико-математичного факультету спеціальності інформатика теж брали участь у заходах. Робот, який прибирає сміття та робот-танцюрист, який виконує рухи за заданою програмою, міні-3D-модель Кременецького замку, реконструкцію якого виконали студенти у проекті «Друге життя замків Тернопільщини», та їх розповідь про особливості підготовки моделей та друку на 3D принтері викликали велику зацікавленість у відвідувачів та учасників наукових пікніків.

Участь кафедри інформатики та методики її викладання у міжнародній освітній програмі Intel

   Нашого цвіту по всьому світу! Саме такі слова сьогодні звучали на фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету Імені Володимира Гнатюка під час вручення сертифікатів студентам 5 курсу про проходження ними тренінгу за міжнародною освітньою програмою "Intel. Навчання для майбутнього. v10". Слово цвіт - не випадково, адже цвіт студентства отримав гідну відзнаку не тільки творчості, винахідливості, креативу, інноваційному мисленню, які продемонстрували студенти під час створення дієвих та готових до впровадження у Нову школу міжпредметних проектів, які обов'язково передбачають використання сучасних ІКТ та формування компетентностей учнів. А ще поцінування вкладу усього колективу фізико-математичного факультету на чолі з деканом Громяком М.І. у підготовку висококласних спеціалістів - педагогів нової формації. Відрадно, що студенти та викладачі з нагоди цієї події одягнули вишиванки, адже їх праця спрямована на успіх кожного і є такою ж багатогранною та неперерішеною, як прадавній народний оберіг. Хай цвіт вишиванки, який прикрашає вулиці і домівки не тільки України, а й цілого світу, яскраво та радісно вкриває педагогічну та професійну стежину кожного студента та студентки. І хай ці майбутні педагоги, які долучились до програми, яка працювала та працює у десятках країн світу, колись будуть відомі на весь світ своїми здобутками і примножать славу Україні!