Кращі освітні проекти магістрів ТНПУ будуть втілюватися у новій українській школі

21 липня 2019

Традиційно новий семестр у ТНПУ імені Володимира Гнатюка розпочався для магістрів тижневим тренінгом «Цифрові технології в умовах інтегрованого навчання», який організувала та провела кафедра інформатики та методики її навчання.

Під час проходження тренінгу особлива увага зверталася на такі підходи в навчанні, як:

Постійний діалог і дискусія. Головним завданням було навчити майбутніх учителів аналізувати різні погляди щодо методик нової української школи, формувати власний погляд на події, що відбуваються в освітньому полі, тобто по-справжньому застосовувати компетентність критичного мислення. Формування цінностей Української Хартії вільної людини - це потужні цінності, що мають транслюватися у суспільстві, та прищеплюватися у навчальних закладах.

Спільний пошук істини та командні форми роботи. Створення освітнього інтегрованого проекту, що базується на концепції Нової української школи, можливостей сучасних цифрових технологій, передбачало наявність спільної мети, злагодженої співпраці та спільної роботи на результат.

Завершився тренінг регіональною науково-практичною конференцією та публічним захистом магістерських інтегрованих проектів. На цих заходах, крім викладачів кафедри інформатики та методики її навчання, були присутні вчителі шкіл міста Тернополя і представники громадської організації «Гуртом!». Враження гостей і тренерів були одностайними: майже всі інтегровані проекти, розроблені магістрантами, покликані покращити освіту і значна кількість із них буде втілюватися у новій українській школі.

Після публічного захисту освітніх інтегрованих проектів магістри усвідомили, що кожен може змінити український освітній простір інноваціями та цікавими проектами, треба лише докласти особистих зусиль, інтелектуальної праці та знань із сучасних цифрових технологій.