На фізико-математичному факультеті завершився фестиваль «STEM-весна»

20 вересня 2020

У рамках реалізації проекту «Популяризація STEM-професій» (за підтримки ТНПУ імені Володимира Гнатюка і представників Британської ради «Активні громадяни») спільно з Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України колективом кафедри інформатики та методики її навчання (Н. Р. Балик, С. В. Мартинюк, О. В. Барна, Г. Р. Генсерук, Г. М. Скасків) 21–22 травня 2019 року відбулося завершення фестивалю «STEM-весна». На цей захід були запрошені учні 2 класу ЗОШ № 16 імені В. Левицького, учні 6 класів ЗОШ № 11 міста Тернополя, а також учителі інформатики і математики Бродівського району Львівської області.

Відкрила захід завідувач кафедри інформатики та методики її навчання Н. Р. Балик, яка привітали всіх учасників фестивалю, учителів і батьків учасників, розповіла про STEM-освіту й STEM-професії, їхню роль у сучасному суспільстві. Участь у підготовці заходу взяли також магістранти спеціальності «Інформатика» Божук Наталія, Бачинська Анастасія, Ющишин Андрій та Ющишин Леся і студенти Голояд Яна, Янчук Роман і Вербовецький Дмитро.

На п’яти локаціях фестивалю учасники дізналися чимало цікавого про історію і застосування 3D-моделювання і 3D-друку, оглянули розроблені працівниками кафедри моделі замків Тернопілля, ознайомилися із 3D-принтером і 3D-моделюванням. Чимало цікавого вони дізналися про проекти «Розумний дім» і «Розумна теплиця», спробували запрограмувати робота «Скорпіон» і здійснити керування ним за допомогою смартфонів. З використанням 3D-ручок учням вдалося самостійно змоделювати і виготовити об’ємні моделі зображень. Особливий інтерес викликали технології доповненої реальності, з використанням яких роздруковані на аркуші рисунки «оживали» у вигляді відеороликів. Гості мали можливість також дізнатися більше про 3D-окуляри і насолодитися відеофрагментами про дивовижні чудеса природи. А наймолодші учасники продемонстрували своє уміння і фантазію при створенні цікавих об’єктів з використанням конструкторів LEGO. На завершення фестивалю учасники одержали іменні сертифікати.