STEM-центр фізико-математичного факультету – учасник міжнародної виставки у Жешуві

18 січня 2019

 

 На фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету за ініціативи кафедри інформатики та методики її викладання (завідувач - доцент Н.Р. Балик) активно ведуться роботи з реалізації масштабного проекту «Друге життя замків Тернопільщини», який здійснюється на базі STEM-центру спільно із Тернопільською обласною державною адміністрацією та національним заповідником «Замки Тернопілля».

  Під керівництвом викладача кафедри інформатики та методики її вкладання, кандидата фізико-математичних наук Вельгача А.В. студенти здійснюють комп’ютерну 3D реконструкцію замків, які знаходяться на території Тернопільської області, та їх 3D-друк. Перш ніж модель замку буде спроектована у спеціальних комп’ютерних програмах, здійснюється кропітка підготовча робота: учасники проекту вивчають історичні відомості про фортифікаційні споруди, креслення, зображення та матеріали аерозйомки, консультуються із працівниками національного заповідника «Замки Тернопілля». А вже згодом розроблені моделі постають у своїй красі у пластику, завдяки друку на 3D-принтері, який презентований STEM-центру групою депутатів Верховної Ради України з Тернопільщини задля розвитку наукового потенціалу регіону та запровадження інноваційних технологій.

     13-14 березня 2018 року перші моделі проекту – Кременецький, Бучацький, Теребовлянський, Язловецький замки, за підтримки відділу туризму Тернопільської ОДА, були презентовані на міжнародній виставці в Жешуві.

    На світлинах – роботи учасників проекту STEM-центру Тернопільського національного педагогічного університету «Друге життя замків Тернопільщини».

Комп’ютерна 3D реконструкція та 3D друк Язловецького замку (XIV- XVI ст.)

Комп’ютерна 3D реконструкція та 3D друк Теребовлянського замку (XIV ст.)

Комп’ютерна 3D реконструкція та 3D друк Бучацького замку (XIV- XVІI ст.)

Комп’ютерна 3D реконструкція та 3D друк Кременецького замку (XIV- XVI ст.)

      Більше світлин на сайті STEM-центру за посиланням http://stem.tnpu.edu.ua/gallery/