Олімпіадна інформатика на фізико-математичному факультеті

24 квітня 2024

В рамках співпраці з Тернопільським комунальним обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Міжнародним тренінговим центром «Освітня інноватика» та кафедрою інформатики та методики її викладання на фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка проведено тренінг для керівників районних команд – учасників олімпіад з інформаційних технологій та програмування.  Зазначений захід мав на меті не тільки ознайомити учасників із специфікою кожного із етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики, а  й сформувати педагогічну та учнівську спільноту, об’єднану навколо олімпіадного руху, задля розвитку у молоді навичок програмної інженерії та інформаційних технологій, які є дуже актуальними у інформаційному суспільстві.

У ході тренінгу викладачі Галан В.І., Балик Н.Р., Барна О.В., Василенко Я.П. разом із учасниками розглянули типові олімпіадні завдання, методичні підходи щодо обрання стратегії підготовки до учнівських випробувань, особливості роботи із обдарованою молоддю у сфері ІТ. Важливо, що викладачі кафедри інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка неодноразово були учасниками журі усіх етапів Всеукраїнських олімпіад з інформатики, мають великий досвід укладання та підготовки до розв’язування олімпіадних завдань, разом із студентами-магістрантами розробили онлайн-курс, спрямований на роботу із обдарованою молоддю, та готові і надалі докладати свої зусилля, щоб учні Тернопільщини та їх вчителі мали надійну підтримку у STEM-освіті. За ініціативи методиста ТКІППО Кривокульського Л.Є. створено спільноту «Олімпіадна інформатика», до якої ввійшли викладачі та керівники команд, яка сприятиме набуттю нового якісного рівня олімпіадного руху на Тернопільщині.