Співпраця ТНПУ з Харківською гуманітарно-педагогічною академією

  Наприкінці травня магістранти  1 року навчання спеціальності «Середня освіта (Інформатика, математика, STEM-освіта)» та доценти Тернопільського національного педагогічного університету Барна О.В. та Лещук С.О. на базі кафедри інформатики Харківської гуманітарно-педагогічної академії взяли участь у весняному методичному марафоні «Досвід навчання інформатики у сучасних умовах»  та провели гостьовий семінар "Як навчати інформатики в умовах поширення штучного інтелекту та робототехніки?".

  Спікери Ольга Барна та Ярослав Стефанюк (студент групи змСОІн-13) розглянули штучний інтелект та робототехніку як новий тренд та їх вплив на освіту, презентували практики того, як інтегрувати ШІ та робототехніку в уроки інформатики, як розробляти інноваційні уроки інформатики з використанням ШІ та робототехніки. Учасники семінару під керівництвом модераторок зустрічі Лещук Світлани та з боку організаторів - Кисельової Олесі подискутували з приводу викликів, ризиків та можливостей викладання інформатики в епоху ШІ.

   Учасники - студенти обох вишів активно брали участь у дискусіях, ділилися своїм досвідом та ставили запитання доповідачам.

А сьогодні зареєстровані учасники отримали на пошті й сертифікати. Дякуємо усім причетним, що можемо спільно творити якісну освіту в Україні!

Онлайн зустріч учасників марафону

Початок семінару

Приклади активностей в STEM-центрі ТНПУ

Практичні поради від Ярослава Стефанюка про організацію роботи технічних гуртків Центру дитячої та юнацької творчості та клубів з робототехніки "РадоБот"

Сертифікат учасників

Доцент Барна О.В.

Викладачі ТНПУ – освітянській спільноті

 

 

Викладачі Тернопільського національного педагогічного університету продовжують співпрацю з освітянами України. З червня 2024 року стартувала чотирьохденна VII Всеукраїнська літня онлайн-школа «Освітні ініціативи» - 2024, яка об’єднала понад 250 учасників та учасниць з різних куточків України. Школа діє під егідою КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" з 2016 року, її активним спікером упродовж усього періоду є доцент кафедри інформатики та методики її навчання Ольга Барна.

   

Сайт літньої школи

Цьогоріч науковиця, авторка підручників та модельних програм розглянула тему «Граючись - навчаємось інформатики у початковій школі», пояснила, як ігровий підхід сприяє більш ефективному засвоєнню знань з інформатики молодшими школярами та продемонструвала це на практиці за допомогою цікавих інтерактивних завдань. Студенти, які вивчають курс методики навчання інформатики у рамках освітньої програми Середня освіта (Інформатики, математика, основи STEM-навчання) активно використовують підходи, презентовані у рамках літньої школи, перебуваючи в активному освітньому полі сучасних методик навчання.

Доцент Барна під час виступу

Доцент, Ольга Барна

Підсумкова конференція з педагогічної практики

На фізико-математичному факультеті відбулася підсумкова конференція з педагогічної практики. У заході взяли участь студенти групи СОМІ-32 освітньо-професійної програми «Середня освіта (Математика, інформатика)» (друга предметна спеціалізація 014.09 Середня освіта (Інформатика) та методисти з інформатики - Шмигер Галина Петрівна, Струк Оксана Олегівна та Лень Андрій Володимирович.

Під час цього заходу студенти презентували цікаві матеріали, обмінювалися набутим педагогічним досвідом, обговорювали проблеми, з якими зустрілися під час проходження педпрактики, висловлювали свої побажання і пропозиції щодо покращення змісту й форм проходження педагогічної практики.

На  педагогічній практиці, яка тривала з 1 по 26 квітня 2024 року, студенти мали змогу познайомитися з освітніми установами, вчителями, учнями, а також ознайомились з матеріально-технічною базою та документацією шкіл. У цей період вони виконали завдання з різних дисциплін, зокрема інформатики, педагогіки, вікової фізіології та шкільної гігієни. Викладачі з цих спеціальностей отримали звіти про результати практики. Студенти, проходячи практику в загальноосвітніх навчальних закладах, виявили себе як толерантні, доброзичливі та творчі майбутні спеціалісти.

Щиру подяку висловлюємо декану фізико-математичного факультету Мирону Івановичу Громяку, кафедрам інформатики та методики її навчання, математики та методики її навчання, а також педагогічним колективам тернопільських загальноосвітніх навчальних закладів, у яких ми проходили практику.

У добрий час!

Анастасія Крицька презентує свою роботу

Студенти групи СОМІ-32

Тетяна Комарецька презентує свою роботу

Профорієнтація в рамках практики

Профорієнтація в рамках практики

Староста групи СОМІ-32

Анастасія Крицька

Фізико-математичний факультет ТНПУ знову приймає гостей з Буданова

29 квітня 2024 року на фізико-математичному факультеті відбулася екскурсія учнів 9 та 11 класів Буданівської школи.

Юні гості змогли відкрити для себе переваги навчання в ТНПУ, ознайомились з цікавими об'єктами та обладнанням, яке використовують викладачі та студенти під час навчання. Учням детально розказали про вступ в університет та можливості працевлаштування після отримання диплому. Також учні ознайомилися з освітніми програмами факультету та можливостями працевлаштування після їх освоєння.

Під час екскурсії доцент кафедри інформатики та методики її навчання Мартинюк Сергій Володимирович ознайомив з принципом роботи 3-D принтера та 3-D моделювання.

  

У STEM-центрі 

Розмова про майбутнє - освітні перспективи

В лабораторії методики кафедри фізики Крижановський С.Ю. провів учням пізнавальну екскурсію, продемонстрував моделювання фізичних процесів за допомогою сучасних технологій.

У фізичній лабораторії

Загалом, атмосфера зустрічі підкреслила вагомість заходів такого типу та можливість партнерських стосунків між вищими навчальними закладами та загальноосвітніми школами.

Знайомство з освітніми програмами

Спільне фото на згадку

Зустріч організували завідувач кафедри фізики та методики її навчання доцент Мохун С.В., доцент кафедри фізики та методики її навчання Басістий П.В., директор Буданівської школи Бігановський В.А. та вчителі Ранецька О.Й., Масловський А. С.

Доц. Павло БАСІСТИЙ

Профорієнтаційна робота із майбутніми абітурієнтами

У межах проходження педагогічної практики з 01.04.2024 р. по 26.04.2024 р. відповідно до освітньо-професійної програми «Середня освіта (Фізика, інформатика, основи робототехніки)» було проведено декілька профорієнтаційних заходів викладачами кафедри інформатики та методики її навчання, методистом із інформатики, канд. пед. наук, доцентом Карабін Оксаною Йосифівною та студентами групи СОФІ-31.

Під час профорієнтаційних заходів майбутніх абітурієнтів було ознайомлення із освітньо-професійними програмами фізико-математичного факультету, історією та традиціями факультету.

Профорінтаційний захід для учнів ЗОШ №9

Профорієнтаційна роботи з учнями Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9 імені Іванни Блажкевич»

Яскрава зустріч із профорієнтаційною роботою була у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 26 імені Дмитра Заплітного.

Профорієнтація у Тернопільській загальноосвітній школа І-ІІІ ступенів № 26 імені Дмитра Заплітного

Ознайомлення учнів Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 імені Дмитра Заплітного з ОПП фізико-математичного факультету

Також, у рамках STEM-педагогічної майстерні «Освітня робототехніка» (доц. Балик Н. Р., доц. Карабін О. Й., асист. Халупа Н. Б., доц. Барна О. В., доц. Струк О. О., студенти групи СОІМ-25) була проведена профорієнтаційна робота для учнів Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9 імені Іванни Блажкевич» Тернопільської міської ради Тернопільської області. Учні радо завітали на фізико-математичний факультет.

Ознайомлення учнів ЗОШ №9 з основними поняттями робототехніки, технічного конструювання та моделювання роботів

 

Зустріч викладачів фізмату із майбутніми абітурієнтами ЗОШ №9

Велика подяка декану фізико-математичного факультету Громяку Мирону Івановичу, кафедрі інформатики та методики її навчання, кафедрі фізики та методики її навчання, педагогічним колективам: Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7, Тернопільському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9 імені Іванни Блажкевич» Тернопільської міської ради Тернопільської області, Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 імені Дмитра Заплітного.

 Доцент О. Й. Карабін