Освітні ініціативи викладачів кафедри інформатики

09 травня 2024

Починаючи з 2006 року кафедра інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка проводить в університеті тренінги з проектної діяльності з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
Конкурс інноваційних студентських проектів «Зроби своє місто кращим» проводиться організаторами третій рік. У 2012 році конкурс був підтриманий громадською організацією «Громада і місто» та міською радою. Цьогоріч, за ініціативи виконавчого директора громадськоїорганізації «Громада і місто» Ігоря Ковалика, до співпраці долучилися Рада підприємців Тернопілля та освітяни шкіл міста Тернополя.
Метою конкурсу є розвиток творчої, громадянської активності студентів та їх ініціативи у вирішенні соціально-значимих проблем. Завдання конкурсу полягає в активізації навчальної діяльності студентів у просторі університету, міста, країни шляхом створення соціально-важливих інноваційних проектів.
За словами завідувача кафедри інформатики та методики її викладання Надії Балик, організований конкурс спрямований на підвищення мотивації і готовності студентів до створення новаторських ідей, що сприяють важливим позитивним соціальним перетворенням у регіоні. Освітні ініціативи викладачів кафедри полягають у поєднанні як інформаційно-комунікаційних технологій, так і технології розвитку студентської ініціативи у процесі проектної діяльності. Це стимулює формування в молодіжному середовищі переконань, властивих лідерам соціальних змін і розвиток широкого діапазону навичок, необхідних новому поколінню освічених, ініціативних, соціально-відповідальних громадян.