Конференція: "Живімо за Українською Хартією вільної людини"

23 квітня 2024

Участь викладачів та магістрантів педагогічного університету в конференції «Живімо за Українською Хартією вільної людини!»

15 квітня 2015 року у приміщенні Української гімназії імені Івана Франка за ініціативи Ігоря Ковалика та Дмитра Вакуленка вперше відбулася конференція «Живімо за Українською Хартією вільної людини».

Учасниками конференції були представники підрозділів освіти міста та області, директори та заступники директорів шкіл з виховної роботи, методисти, вчителі м. Тернополя та області, громадські діячі, релігійні діячі, науковці.

Своїми роздумами з приводу Української Хартії вільної людини поділилися почесні гості конференції:

співавтор Української Хартії вільної людини, проректор Українського Католицького Університету – Мирослав Маринович;

віце-ректор Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого – о. Михайло Пастух;

священик Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ – о. Володимир Демчук;

письменник, заслужений діяч мистецтв України, громадський діяч – Олег Герман.

Викладачі кафедри інформатики Надія Балик та Галина Шмигер поділилися досвідом популяризації Української Хартії вільної людини в педагогічному університеті. «Ідеї Хартії є близькими та зрозумілими для викладачів нашої кафедри, бо ще до появи цього документу ми старалися дотримуватися у своїй роботі його основних принципів», - наголосила завідувач кафедри інформатики Надія Балик.

Перед гостями та учасниками конференції презентували свої проекти магістранти нашого університету, переможці Конкурсу проектів розвитку громади і міста 2015 – Уляна Майданюк, Прийдун Степан, Било Олена, Руслан Куцик.

Підсумком роботи стала прийнята резолюція конференції «Живімо за Українською Хартією вільної людини».