Міжнародне співробітництво у галузі комп’ютерної лінгвістики

19 квітня 2024

У рамках розвитку міжнародного співробітництва між кафедрою інформатики і методики її викладання фізико-математичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Університетом м. Бєльсько-Бяли (Польща) у червні 2014 року було створено спільну науково-дослідну лабораторію «Комп’ютерні методи структурування лексичної семантики».

25–30 травня 2015 року у м. Тернополі відбулася Тринадцята міжнародна зустріч «У світі знаків: проблеми вербального і невербального», у якій взяли участь і студенти та викладачі фізико-математичного факультету. З доповіддю «Візуалізація структурної семантики» виступили студенти групи І-44 фізико-математичного факультету Василь Барна та Роман Савків (керівники С. Мартинюк та Я. Василенко). У цікавій дискусії взяли участь українські та іноземні фахівці, а саме Олег Лещак, Ришард Стефаньський, Михайло Лабащук, Ігор Папуша, а також студенти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Кам’янець-Подільськогонаціонального університету імені Івана Огієнка, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії, університету імені Яна Кохановського (Кельце, Польща), технічно-гуманітарної академії (м. Бєльсько-Бяла, Польща).

Учасники зустрічі намітили плани щодо подальшої співпраці та обміну досвідом на стику лінгвістики й інформатики.