Мацюк Віктор Михайлович

Кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри фізики та методики її навчання

Народився 27 вересня 1962 р. у Заліщицькому районі Тернопільської області. У 1978 р. закінчив Вербовецьку середню школу Лановецького району.

Під час навчання на фізико-математичному факультеті Тернопільського педагогічного інституту був активним учасником проблемної групи з теоретичної фізики, захоплювався читанням художньої літератури, цікавився філософією та психологією.

Після закінчення педагогічного інституту отримав направлення в Дніпропетровськ, де працював вчителем фізики.

У 1986-88 рр. проходив військову службу у м. Оренбург.

З 1988 р. працює на кафедрі фізики. З 1991 р. член Українського фізичного товариства, яке засноване у 1990 р., і сприяє фізичним дослідженням, створенню нових технологій та поширенню знань з фізики.

У 1997 р. захистив кандидатську дисертацію. Автор понад 60 наукових публікацій, серед яких науково-методичні посібники, методичні рекомендації, спецкурс з методики викладання фізики.

У 2001 р. був активним засновником Всеукраїнської комп’ютерної школи, яка займалася впровадженням нових інформаційних технологій у навчальні заклади України.

Впродовж останніх років велику увагу приділяє питанням духовного розвитку, цікавиться історією рідного краю.

Захоплення: класична музика, авторська пісня, туризм, література, спорт.

Життєве кредо: любов до Бога, любов до ближнього, любов до життя.

Розроблено програми курсу «Методика викладання фізики» згідно нових програм 12-річної підготовки загальноосвітніх шкіл.

Розроблено дидактичні матеріали для семінарських занять з методики викладання фізики.

Видано методичний посібник по лабораторних роботах з методики викладання фізики.

Видана «Педагогічна практика студентів фізико-математичного факультету»(основні положення і рекомендації).

Підготовлено відеотеку (17 відеофільмів по проведених уроках студентами-практикантами).

Підготовлено курс лекцій (Moodle):

А) загальні питання  методики викладання фізики.

Б) методики викладання фізики в 7-8 класах.

В) завершується розробка методики викладання фізики в 9-11 класах.