Обережно комп'ютерний синдром!!!
Комп'ютерний синдром - це порушення зору, що виникає при тривалій роботі з комп'ютером. При цьому погляд ретельно фіксується на моніторі, й частота кліпання різко зменшується (за деякими даними, людина за монітором кліпає в 10-15 разів рідше, ніж у звичайному житті!!!), що призводить до пересихання поверхні ока.
Які прояви зорового комп'ютерного синдрому?
Пацієнти скаржаться на дискомфорт, печіння, «пісок» в очах, почервоніння, відчуття втоми та сухості очей, бажання закрити очі (часто кажуть, що очі «горять»), затуманення зору, двоїння предметів та розпливчастість зображення на екрані монітора; часто відчувають проблеми з фокусуванням при погляді на ближню та дальню відстань, скаржаться на біль в області очної западини, лоба та перенісся, головний біль, а також біль при русі очей.
Як запобігти виникненню комп'ютерного зорового синдром?
- Використовувати сучасні монітори, що максимально відповідають сучасним гігієнічним вимогам.
- Правильно організувати робоче місце за комп'ютером::
встановити монітор на відстані 50-70 см від очей, при цьому центр екрана має бути на
10-15 см нижче рівня очей; / освітленість екрана має бути рівною освітленості приміщення, а контрастність між
зображенням на екрані та фоном екрана - максимальною; через кожні 30-40 хвилин необхідно робити хоча б 5-хвилинну перерву. її можна провести з користю, якщо зробити спеціальну гімнастику, що зміцнює очні м'язи
Вправи для профілактики зорової втоми
Переміщення погляду при закритих очах
Закрийте очі, розслабте брови. Відчуваючи напруження очних м'язів, повільно переведіть очі в крайнє ліве положення, а потім у крайнє праве. Намагайтесь не жмурити очі. Повторіть 10 разів.
Переміщення зору по дисплею
Подумки пронумеруйте кути монітора та перемішуйте погляд по 10 разів за такими схемами: 1-2-3-4; 1-3-4-2; 1-2-4-3; 4-3-2-1. Голову тримайте рівно, м'язи обличчя та шиї мають бути розслабленими.
Зажмурювання очей
Глибоко вдихніть, замружуючи очі якнайсильніше. Усі м'язи обличчя та шиї напружені. Затримайте дихання на 10 секунд, намагаючись не розслаблятися. Потім швидко видихніть, широко відкриваючи очі та рот. Повторіть 5 разів. Вправа покращує кровообіг, розслаблює очні м'язи.
Напруження очних м'язів
Закрийте очі. Переведіть погляд максимально вгору, очні м'язи напружені. Витримайте протягом двох вдихів-видихів. Поверніться на вихідну позицію (очі відкриті, дивіться прямо), покліпайте, зробіть 4 глибокі вдихи-видихи, розслабтеся. Повторіть вправу, переводячи погляд максимально вниз, а потім в боки. Вправа сприяє покращенню «змащення» очей.
Вправи для повік
Покладіть кінчики пальців на повіки, 10 разів швидко та легко покліпайте з максимальною швидкістю. Ви не повинні відчувати рухи м'язів під пальцями. Закрийте очі та відпочиньте, Повторіть 3 рази
Пересування погляду з ближньої точки на віддалену
Сядьте біля вікна. Затуліть долонею ліве око. В праву руку візьміть олівець, розташуйте його біля кінчика носа. Дивлячись правим оком на олівець, повільно відсувайте його від обличчя на відстань витягнутої руки. Після цього переведіть погляд на найближчий об'єкт за вікном, а потім на більш віддалений. Повільно переведіть погляд назад на кінчик носа. Повторіть вправу для лівого ока, а потім для обох очей разом.
Пальмінг
Дуже проста та ефективна вправа для зняття напруги очей. Струсіть долоні, удаючи, що ви скидаєте негативну енергію. Після цього потріть долоні одну об одну. Покладіть долоні на закриті очі таким чином, щоб вони перехрещувалися в області перенісся (ніби утворюючи окуляри), злегка притисніть, щоб через них не потрапляло світло. Можна обпертися ліктями на стіл. Спину тримайте рівно. Розслабтесь та намагайтесь побачити абсолютно чорний колір. Тривалість вправи від 1 до 20 хвилин.