Сесійні поради

Спека надворі. Сесія в розпалі. Здати треба все і швидко. Тому сьогодні назбирані в інтернеті поради щодо організації підготовки до екзаменів. Здебільшого всім відомі, але є чудовим прикладом систематизації (!) і повторити відоме ніколи не завадить. Та й матаналіз/фізику/алгебру/<назва найближчого екзамену> теж

  1. Тиша і спокій. Година навчання в тиші продуктивніша, ніж три години серед шуму. 
  2. Організація. Якщо ваші документи і матеріали не в порядку, ви витрачаєте набагато більше часу не на вивчення предмета, а на пошук інформації. Скомпонуйте дані, систематизуйте їх. 
  3. Робіть перерви. Навіть якщо у вас залишилося зовсім мало часу, не варто безвилазно сидіти над книгами. Чим більше втомлюється ваше тіло, мозок, пам'ять, сприйняття, очі, тим менше і менше ви запам'ятовуєте. Зовсім недовгі перерви - по п'ять-десять хвилин, суттєво допоможуть у засвоєнні. 
  4. Графік. Кожному студенту знайома стара як світ проблема - те, що можна було вчити протягом місяця, вивчається в ніч перед іспитом. Спробуйте раз і назавжди змінити тактику - після отримання списку питань або матеріалу, який вам потрібно засвоїти, розподіліть всю інформацію по невеликих порцій до самого дня іспиту. Таких чином, ви отримуєте завдання вивчити два-чотири абзаци на тиждень, а це вже не так важко. Не забувайте відзначати у графіку зміни і перестановки. 
  5. Розгляньте різні методи. Дещо краще систематизувати таблицями чи графіками (можливо деякі ви вже складали на практичних заняттях), ментальними картами, прийомами мнемотехніки
  6. Повторення. Намагайтеся не відкладати все на останній термін, вивчати потроху хоча б кожен день. 
  7. Записуйте. У більшості людей відмінно розвинена м'язова і зорова пам'ять. Саме тому іноді написання шпаргалок допомагає не те щоб списати з них, а просто краще запам'ятати матеріал, той, що ви пишете. Переробка матеріалу, аналіз та запис - це активний метод вивчення, на відміну від пасивного заучування. Єдина умова: пишіть усвідомлено, вдумливо, скорочуйте і переказуйте своїми словами - тільки так ви зможете запам'ятати записане. 
  8. Будьте реалістами. Оцінюйте обсяг матеріалу і свої можливості правильно. Якщо у вас залишилося кілька годин, не варто хапатися за всі питання відразу. Виберіть найбільш незнайомий для вас матеріал, або навпаки, вивчіть всі ввідні статті.

Всім успішної сесії!