Левінська Марія Германівна

17.09.1931  - 09.10.2001

Кандидат педагогічних наук, доцент.

На факультеті працювала з 1954 по 1999 на кафедрі фізики та методики її викладання.

1974 - 1975 рр. - завідувач кафедри фізики.

Викладала дисципліни: загальний курс фізики, методика викладання фізики, історія фізики.

Народилася 17 вересня 1931 р.у м. Кременець у родині столяра. У 1949 р. закінчила Кременецьку школу №3. Цього ж року вступила на фізико-математичний факультет Кременецького учительського інституту. У зв’язку з реорганізацією учительського інституту в педагогічний у 1950 р. перевелась  на перший курс фізмату КДПІ. У 1954 році Марія Германівна Левінська закінчила Кременецький педінститут, цього ж року вона стала працювати асистентом кафедри фізики.

У 1964-1965 роках працювала старшим викладачем кафедри. Протягом 1966-1969 років навчалася в аспірантурі НДІ педагогіки Академії наук УРСР. У 1972 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата педагогічних наук (спеціальність 13.00.02 — теорія і методика навчання фізики). З 1973 року працювала на посаді доцента. У 1974-1975 роках завідувала кафедрою фізики ТДПІ імені О. Галана.

1982 року Марії Германівні присвоєно вчене знання доцента по кафедрі фізики і методики викладання фізики.

Значну увагу М.Г. Левінська приділяла науково-методичній роботі. Зокрема керувала комплексною темою секції методики навчання  фізики,а такожпостійно проводила методичну роботу з вчителями міста й області.  Марія Германівна була однією з першихв Тернопільському педінституті, хто почав застосовувати комп’ютеру техніку як засіб навчання. За допомогою мови програмування Бейсік нею було розроблено цілий ряд демонстраційних моделей фізичних процесів мікросвіту.

В останні роки діяльності багато сил віддала створенню музею фізико-математичного факультету.

За час науково-педагогічної діяльності опублікувала більше 30 праць, зокрема:

1. Формування понять про плазму в курсі фізики середньої школи // Методика викладання фізики, вип. 3, Рад. Школа, Київ, 1967 р.

2. Вивчення елементарних частинок і їх властивостей в курсі фізики середньої школи. — К.: Рад. школа. — 1970 р.

3. Шкільний діафільм «Елементарні частинки». — українська студія документальних фільмів, 1967 р.

4. Методика фізики. Програмований посібник. — К.: Вища школа.— 1986 р.

5. Использование вычислительной техники в учебном процессе по физике в вузе и средней школе // Тези науково-практичної конференції Тернопіль 1988  р.