Следзінський Ігор Федорович

22.07.1933 - 01.06.2008 рр.

Кандидат педагогічних наук, професор.

Працював на факультеті з січня 1958 р. на кафедрах математики, математичного аналізу, інформатики та методики її викладання.

Декан факультету – 1979-1980 рр.

Завідуючий кафедрою інформатики та методики її викладання–  1988-1999 рр.

Викладав дисципліни: вступ до інформатики, математична логіка, теорія кодування, методика навчання інформатики.

Народився в с. Титильківці Шумського району Тернопільської області в сім'ї учителя. У 1939 році вступив до першого класу Титильковецької семирічної школи. 1941 року переїхав з батьками до м. Кременець. Продовжував навчання у Кременецькій СШ № 3, яку 1951 року закінчив з медаллю.

У 1951-1952 роках працював учителем математики, згодом — вихователем у Кременецькому дитячому будинку.

1953 року вступив на фізико-математичний факультет Кременецького педінституту, який закінчив з відзнакою у 1957 році. Цього ж року був призначений на посаду вчителя Дунаївської СШ Кременецького району.

З січня 1958 року був прийнятий на посаду асистента кафедри математики Кременецького педінституту. У 1972 році був обраний на посаду старшого викладача цієї ж кафедри.

У зв'язку з перенесенням Кременецького педінституту 1969 року переїхав до м. Тернополя, де продовжував працювати на кафедрі математики. У 1974 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата педагогічних наук. Вчене звання доцента по кафедрі математики Ігору Федоровичу було присвоєно у 1979 році . З цього ж року  по 1988 рік працював на кафедрі математичного аналізу.

У 1979-1980 роках — декан фізико-математичного факультету.
Следзінський Ігор Федорович — був першим завідувачем кафедри інформатики та методики її викладання (1988-1999).
У 1991 році йому було присвоєно вчене звання професора кафедри інформатики та методики її викладання.
Коло наукових інтересів: навчання інформатики в школі, теоретичні основи інформатики.

Основні наукові публікації:

Следзінський І. Ф., Касьяненко М. Д. Методические рекомендации к использованию контрольно-обучающих устройств кабинета технических стредств и программированного обучения Тернопольского педагогического института. - Тернопіль, 1974.

Следзінський І. Ф., Ломакович А. Н. Информатика и вычислительная техника. Методические рекомендации. - Тернопіль: ТГПИ, 1986.

Следзінський І. Ф., Василенко Я. П. Основи інформатики. Посібник для студентів. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2003.

Следзінський І. Ф. Основи теорії вимірювання та кодування інформації. Частина 1. Основи теорії вимірювання інформації. Навчально-методичний посібник. - Тернопіль: ТНПУ, 2006.

Следзінський І. Ф. Основи теорії вимірювання та кодування інформації. Частина 2. Основи теорії кодування інформації. Навчально-методичний посібник. - Тернопіль: ТНПУ, 2007.

Присвятив освітянській діяльності більше 50 років. Багато сил, енергії, таланту віддав Ігор Федорович розвитку вузівської та шкільної інформатики. Ним опубліковано десятки праць, виховане не одне покоління вчителів. Колеги по роботі пам'ятають його як надзвичайно тактовну, інтелігентну, толерантну людину.