Габрусєв Валерій Григорович

09.02.1945 – 16.07.2006

Кандидат фізико-математичних наук, доцент.

Працював на факультеті з 1972 по 1990 р. на кафедрах вищої математики та математичного аналізу.

З 1978 року завідувач кафедри математичного аналізу.

1985 - 1990 рр. декан фізико-математичного факультету.

Народився 9 лютого 1945 року в м. Констянтинівка Донецької області. У 1961 році закінчив середню школу м. Заліщики Тернопільської області. Навчався на механіко-математичному факультеті Львівського державного університету (1961 – 1964). У 1964 – 1967 р.р. служив у рядах радянської армії. Продовжив навчання у Львівському університеті у 1967 р., завершив – у 1969 р.

З серпня 1969 по жовтень 1969 року – старший лаборант кафедри механіки ЛДУ. Навчався в аспірантурі при кафедрі механіки Львівського університету (листопад 1969 – грудень 1972 року). Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Гриліцький Дмитро Володимирович. У 1974 р. захистив кандидатську дисертацію “Осесиметричні задачі теплопровідності та термопружності для трансверсально ізотропного шару”. Місце захисту – Львівський державний університет.

Працював у Тернопільському педагогічному інституті (з 1972 року) викладачем кафедри вищої математики. У 1978 році обраний на посаду завідувача кафедри математичного аналізу. В 1981 р. ВАК СРСР присуджено Вчене звання доцента кафедри математичного аналізу.

З 1985 р. по 1990 р. працював деканом фізико-математичного факультету Тернопільського педагогічного інституту. У 1987 р. нагороджений значком “Відмінник народної освіти”. З 1990 по 2006 рік – доцент кафедри вищої математики Тернопільського державного технічного університету.

Наукові дослідження проводив в галузі механіки деформівного твердого тіла. Зокрема, розробляв наближені методи розв’язання осесиметричних задач теплопровідності та термопружності для трансверсально ізотропних шарів.

Основні наукові праці:
    1. Грілицький Д. В. Деякі випадки осесиметричної задачі термопружності для трансверсально ізотропного шару / Д. В. Грілицький, В. Г. Габрусєв, О. П. Поддубняк // В-во Львівського університету, “Вісник ЛОЛДУ” серія мех.-мат. – 1971.
    2. Грілицький Д. В. Осесиметрична контактна задача термопружності для трансверсально ізотропного шару / Д. В. Грілицький, В. Г. Габрусєв // В-во Львівського університету, “Теоретика та прикладна математика”, в.18. – 1975.
    3. Габрусев В. Г. Об одной осесимметричной контактной задаче термоупругости для трансверсально изотропного слоя / Валерий Габрусев // В-во “Наукова думка” Прикладная механика. – 1976 – Т. XII, № 5.
    4. Валерій Габрусєв. Методичні вказівки та завдання з курсу “Вища математика”. – Тернополь, ВУ Облстата. – 1980. – 302 ст.
    5. Рудницький В. Б. Контактна взаємодія штампу з попередньо навантаженим шаром / В. Б. Рудницкий, В. Г. Габрусєв, Б. Г. Шелестовський // Штутгарт, тези доповідей, Всесвітній конгрес з обчислювальної механіки. – 1990.
    6. Габрусєв В. Г. Дві осесиметричні задачі термопружності з круговими лініями розділу граничних умов для трансверсально ізотропного шару / В. Г. Габрусєв, І. Ю. Габрусєва, Н. В. Твардовська // Вісник ТДТУ. – том 9, № 4. – 2004 р.

Автор понад 30 наукових статей та методичних рекомендацій.

Валерій Григорович був високоерудованим викладачем, досвідченим і успішним науковцем, спонукав студентів до самостійних пошуків, творчо організовував їх роботу. У спілкуванні з колегами та студентами завжди був толерантним, доброзичливим, уважним.

Через важку хворобу пішов з життя у липні 2006 року.