Янченко Ганна Михайлівна

03.08.1938 - 08.02.2010 рр.

Кандидат педагогічних наук, доцент.

З 1964 року працювала на кафедрі елементарної математики Кременецького педагогічного інституту.

З 1976 працювала на кафедрі математики Тернопільського Педагогічного Інституту.

Викладала такі дисципліни,  як  математика і фізика.

З 08.1961 по 08.1963 – Учитель математики Понорницької середньої школи.

08.1983 – 08.1964 – учитель математики Желабівської середньої школи.

09.1964 – 06.1966 – асистент кафедри елементарної математики Кременецького педагогічного інституту.

06.1966 – 09.1973 – старший викладач кафедри математики Кременецького педагогічного інституту, який перейменовано в 1969 році в Тернопільський педагогічний інститут.

09.1973 – 09.1976 – аспірантка НДІ змісту і методів навчання АПН СРСР.

З 01.10.1976 старший викладач кафедри математики Тернопільського Педагогічного Інституту.

На час роботи в інституті Ганна Михайлівна займала такі посади,  як: вчитель математики,  асистент кафедри елементарної математики,  старший викладач кафедри математики,  тимчасово виконувала обов’язки декана факультету.

Викладала такі дисципліни,  як  математика і фізика.

Закінчила школу з срібною медаллю у 1956 році і поступила на фізико-математичний факультет Чернігівського педагогічного інституту. З 1964 року працювала в Кременецькому, а потім Тернопільському педінституті, спочатку асистентом кафедри елементарної математики, а з 1966 року старшим викладачем цієї кафедри. В 1973 році поступила в цільову аспірантуру НДІ змісту і методів навчання АПН СРСР, де працювала над дисертацією на тему: «Методичні основи використання групи переміщень в курсі геометрії». У 1976 році закінчила аспірантуру з представленням дисертації до захисту. В жовтні 1976 році повернулась на роботу на кафедру математики Тернопільського педінституту.

В листопаді 1976 року захистила кандидатську дисертацію при Науково дослідному інституті змісту і методів навчання АПН СРСР на тему: «Методичні основи використання групи переміщень в курсі геометрії». За час роботи на кафедрі написала методичний зміст на тему: «Методика вивчення та використання геометричних перетворень».

З 1986 року присвоєння посади доцента кафедри математики та методики її викладання.

Науково – дослідна робота проводилась з актуальних проблем методики викладання математики, тобто: виховання в процесі вивчення математики, самостійна діяльність учнів середньої школи при вивченні математики. Бере активну участь у громадському житті інституту, міста і  області.
    Основні праці:

1.  «Формування професійних вмінь і навиків майбутніх вчителів»
  2.  «Поради з математики вступникам до вузів»
  3. «Семінарські заняття в школі»
  4. «Довготривалі завдання»
  5. «Самостійна робота учнів з математичним текстом».