Захар’їн Георгій Петрович

22.04 1897- р.

Кандидат фізико – математичних наук, доцент.

Викладав дисципліни:

За час роботи в інституті читав лекції по курсу загальної і теоретичної фізики, вів заняття по семінару по методиці фізики. Читав загальну фізику, теоретичну фізику, спецкурс по фізиці.

В 1914 році закінчив училище, в 1915 році закінчив технікум від того училища.

1921 – 1923 р. закінчив Академію Комуністичного Виховання.

1922 – 1925 – закінчив Московський університет.

1934 – 1936 – Аспірантуру при МГПІ.

В 1935 – 1936 році захистив кандидатську дисертацію.

В червні 1946 року по наказу був назначений доцентом кафедри фізики Кременецького державного педагогічного інституту.

24.08.1950 року – був назначений завідуючим кафедри фізики Кременецького Педагогічного Інституту.

З 25 липня 1969 року був обраний на посаду доцента кафедри фізики.

5 лютого 1970 року був завідуючим кафедрою.

17 липня 1972 року був звільнений з роботи у зв’язку з виходом на пенсію.

Читав загальну фізику,  теоретичну фізику, спецкурс по фізиці.

В результаті багатолітньої роботи закінчив трьох томний курс підручника по фізиці для студентів педагогічних інститутів, працював над задачником по курсу загальної фізики для педагогічних вузів.

Приймав активну участь в житті інституту: неодноразово вибирався членом месткома інституту, керував лекторієм факультету, семінаром по філософським питанням існування, виступав з лекціями і доповідями перед студентами інституту і населенням міста і району. За час роботи в інституті проявив себе хорошим організатором педагогічного процесу і досвідченим керівником кафедри фізики.

Нагороди:

1. В 1970 рік - «Відмінник народної освіти».

2. 1970 рік – нагороджений ювілейною медаллю «За доблесну працю» до 100-річчя з дня народження В.І.Леніна.

3. 26 квітня 1967 року – за багаторічну сумлінну роботу в справі підготовки кваліфікованих педагогічних кадрів та у зв’язку з 70-ти річчям з  дня народження нагородити грамотою Міністерства освіти УРСР і Українського республіканського комітету профспілки працівників освіти, вищої школи та наукових установ.

Основні публікації:

- Методичні дослідження по фізиці.

- Виховна робота на уроках фізики.

- Курс загальної фізики.

- Обмін енергією між благородними газами і твердою поверхнею.

- Обмін енергією між атомами гелію, неону і аргону і поверхнею металу.