Штівельман Карл Якович

Нарародився 07.11.1931

Доктор фізико-математичних наук, професор.

Працював на факультеті  з 1976 року.

Читав курси теоретичної та загальної фізики.

Штівельман Карл Якович народився в 1931 році в місті Сороки, що в Молдові, в сім'ї службовців. В 1948 році закінчив школу в м.Зирабулак  Самаркандської області Узбекистану зі золотою медаллю. В тому ж році поступив на фізико-математичний факультет Чернівецького державного університету. В 1963 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Деякі питання теорії електричних властивостей германію та кремнію».

У вересні 1985 р. Штівельман К. Я. захистив докторську дисертацію по спеціальності «Фізика напівпровідників і діелектриків». В квітні 1986 року за рішенням ВАК СРСР йому був присуджений вчений ступінь доктора фізико-математичних наук.

Штівельман – активний учасник філософського методологічного семінару, постійно підвищував свій науковий і  ідейно-політичний рівень. Він брав участь в громадській роботі на факультеті.

Ним опубліковано понад 100 робіт, зокрема :

Енергетичний спектр дірок в кристалах типу алмази. //ФТТ, 2 №4 644 (1960 р.)

Аномалії електричних характеристик високоомних кристалів. //Неогранические материалы, 5 №11 1885 (1969 р.)

Енергетичні зони напівпровідників з структурою сфалерита. //Чернівці, вид. Чернівецького Державного університету (1970  р.)